Dinç Müzik
HABERLER
/
Haberler

Sevtuğ – Aldatıldık

Sevtuğ (Kasapbaşoğlu) öncesi ekranlardan seslendi bizlere. Passaparola yarışma programında Metin Uca’ya eşlik ederek çıktığı yola daha sonrasında kendi programları ile de devam etti.  Tıp fakültesi mezuniyetini devamında da lisanslı voleybolcu kariyerini bırakmış olsa da bu yeni dünyada başarıları ardı ardına geldi. Kliplerde, reklam filmlerinde ve dizilerde rol aldı. Bir sonraki adım sahnelerdi ve devamında hiç hız kesmedi. Sıradaki durak müzikti, sahnelerdi.

İLBEY BAŞALAN’DAN ’’KÜRESEL ISINMA’’

İlbey Başalan, yeni teklisi Küresel Isınma ile dinleyiciye hasret kaldığı müziği vadediyor. Aynı tarzların art arda tekrarlanmasıyla tekdüze kalmış müzik sektöründe; sözlerindeki anlamıyla eski geleneği altyapısı ile modern müziği harmanlayan sanatçı, sözleriyle dinleyicilere kışı yaşatırken müziğiyle yazı hissettiriyor.

FULYA ÜNAL: MÜZİK DÜNYASINA KRALİÇE OLMAK İÇİN DÖNDÜM

Sevilen şarkıcı Fulya Ünal, 5. Tekli şarkısı “Gökyüzü” ile uzun bir aradan sonra müzik dünyasına döndü. İlk 4 çalışması pop müzik tarzında olan FulyaÜnal, “Gökyüzü” isimli eseriyle arabesk müziğe kayarak sevenlerini şaşırttı. Söz ve müziği Orhan Akdeniz imzası taşıyan “Gökyüzü” isimli eserin aranjör koltuğunda Cüneyt Yalmaz oturdu. Dinç Müzik etiketiyle müzik severlerle buluşan “Gökyüzü” isimli esere Fulya Ünal performans çekimleriyle Onur Karacağ yönetmenliğinde klip tamamlandı.

Güzel Şarkıcı Ayça Bingöl’ ün Yeni Şarkısı ‘Söyle’ Yayında!…

Söyle’ adlı şarkının sözü ve müziği Mine Kılıç imzası taşıyor. Düzenleme ise Cüneyt Yalmaz tarafından yapıldı. Şarkının klip yönetmen koltuğunda ise Enes Bilal Taşçı oturuyor. Kapak fotoğraflarını ise Ayhan Akbaş çekti.

Cüneyt Yalmaz’dan Sezen Aksu Şarkısı!

Müzisyen bir ailenin ferdi olan Cüneyt Yalmaz ilk müzik derslerini dedesi büyük duayen udi bestekar Selahattin Erköse den aldı müziğe kanun enstrümanı ile başlayan Cüneyt Yalmaz İstanbul sahnelerinde ve Albümlerinde bir çok sanatçıya eşlik etmiştir. 

Yeni teklisi “Sarı Odalar”ı dinleyicilerle buluşturan İlkim Aydın ile bir röportaj…

İlkim Aydın… Müziksever bir aileden yetişerek kendi müzikselliğini zamanla oluşturmaya başlayan Aydın, Sevdana Gönül Verdim teklisi ile çoğu dinleyicinin beğenisini kazanmıştı. Şimdi ise Sezen Aksu klasiği “Sarı Odalar”ı yeni teklisi olarak Dinç Müzik Yapım etiketiyle dinleyicilerle buluşturan Aydın ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Melodi Özdoğan

30 Ağustos 1994 İstanbul doğumludur. Küçük yaşlarından itibaren şarkı söyleyerek bağlama çalarak müziğe başlamıştır. Daha sonra özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesini (Keman Bölümü) kazanmış, müzik bölüm birincisi plaketi alarak mezun olmuştur. Daha sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini (Keman Bölümü) bitirip Keman sanatçısı olarak’ta birçok ödül almıştır. Solist ve keman sanatçısı olarak birçok yerde de sahne yapmaktadır. Çaldığı enstrümanlar arasında Bağlama, Keman, Piyano, Ukulele ve Cura gibi Türk ve batı enstrümanları yer almaktadır. İlk single çalışması sözleri Cengiz Altınsoy’a, müziği ve düzenlemesi Esat Fidan’a ait olan “Hop Hop” adlı şarkı eylül 2022’de çıkmıştır. Şu ana kadar yorumcu kimliğiyle bilinen Melodi Özdoğan söz ve besteci kimliğiyle müzik piyasasında yer almaya hazırlanmaktadır. Prodüktör Polat Şenol’un firması Dinç müzik etiketiyle müzik piyasaya çıkartacağı,sözleri ve bestesi kendisine ait olan yeni single “Sevmenin bedeli” adlı şarkıda aranjör olarak, Ali Cem Çehreli ve Nazlı Demir ile çalışmıştır. Şarkının klibi Enes Bilal Taşçı yönetmenliğinde çekilmiştir. “Sevmenin Bedeli“ Nisan 2024 de Tüm dijital platformlarda yer alıp dinleyenlerin beğenisine sunulacaktır.

Safiye sofyan

Seda Sofyan 16 Mart 1999’da Sakarya’da dünyaya geldi. Müzikal yönelimleri, tarzı henüz taze iken erken yaşlarında ilk şarkısını farklı bir dilde yazdı. Çevresinden güzel dönütler aldıkça daha fazla şarkı yazmaya koyuldu. Sonrasında sanata olan sevgisini profesyonelliğe dökmek istediğine karar vermiş ve eğitim hayatına müzikal alanda başlangıç vermişti. Artık müziği ve onun matematiğini daha iyi tanımış, enstrüman öğrenerek şarkılarına eşlik etmeyi başlamış, kimi zaman da enstrümantal besteler yapmıştı. İlk dönemlerde yalnızca İngilizce şarkılar yazan Sofyan, devamında arkadaşlarının tavsiyesi ile Türkçe şarkılar da yazmaya başladı. Mezun olduktan sonra kendi bestelerine daha çok odaklandı, daha çok üretmeye başladı. Belirli bir süre sahne aldı fakat sonrasında eğitimine devam etmek istediğine karar verip güzel sanatlar fakültesini 1. olarak kazandı ve şan bölümünde halen eğitim görmekte. Öncesinde yalnızca hayal gücüyle yazdığı sözler ilerleyen yaşlarda yaşanmış hikayelerin birer ürünü olmaya başlamıştı; şarkıların ruhu yeni kimliğini bulurken aynı zamanda da kendi içinde daha önceden varolduğunu bilmediği yeni üslup, tarz ve ezgiler oluşuyordu. Seda, yazarlığının 12. yılına değin onlarla beraber süregelen sanatın çoğu ilgi alanına ilgi duymuş; yaşanmışlıklarını bazen bir tablo gibi bulduğu insan bedenine dövme motifleriyle vücudunda taşımayı seçmiş, bazense şiir yazarak onları edebi olarak bedenlendirmeyi seçmiştir.

Çok Yakında Prodüktörlüğünü Polat Şenolun üstlendiği Dinç müzik etiketiyle müzik piyasaya çıkartacağı ,sözleri ve bestesi kendisine ait olan yeni single ı “TENİMDE” adlı şarkıda aranjör olarak , ÇÜNEYT YALMAZ ile çalışmıştır . Şarkının klibi Enes Bilal Taşçı yönetmenliğinde çekilmiştir . “ Sevmenin Bedeli “  MAYIS 2024 de Tüm dijital platformlarda yer alıp dinleyenlerin beğenisine sunulacaktır .